ORLIK w Łagiewnikach

 

"Orlik 2012” w Łagiewnikach.

 

18 kwietnia 2012 roku odbyło się otwarcie kompleksu sportowego „Moje Boisko - Orlik 2012” w Łagiewnikach przy ulicy Sportowej 34.

 

Łączny koszt projektu realizowanego od sierpnia zeszłego roku to 1.289.924,38 zł, z czego środki pozyskane z budżetu państwa wynoszą 500.000,00  zł, środki zdobyte z budżetu województwa dolnośląskiego to  333.000,00 zł oraz wkład własny gminy – 456.924,38 zł. Dzięki połączonym siłom finansowym udało się wybudować boisko do piłki nożnej posiadające sztuczną nawierzchnię, boisko wielofunkcyjne pełniące role boiska do siatkówki, koszykówki czy kortu tenisowego oraz wolno stojące zaplecze sanitarno-szatniowe. Kompleks jest dostępny dla wszystkich mieszkańców Łagiewnik, bez względu na wiek czy płeć. Głównymi użytkownikami boisk są dzieci oraz młodzież, co pozwala im w ciekawy sposób spędzać wolny czas i jest alternatywą dla komputera. Powołana została do życia „Akademia Orlika”, która organizuje zajęcia z piłki nożnej dla następujących grup: dziewczęta, skrzaty (5 - 8 lat), orliki (9 - 11 lat), młodziki (12 - 14 lat). Powstanie ORLIKA jest niezwykłym wydarzeniem dla mieszkańców Łagiewnik, którzy zyskali inwestycję sportową z „prawdziwego zdarzenia”, tym ważniejszą, że pierwszą tego rodzaju w historii gminy. Jak się okazało nie ostatnią, bo 12 września 2013 roku nastąpiło oddanie dla społeczności gminnej pięknego „obiektu lekkoatletycznego” w ramach projektu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”. Obiekt położony jest za Szkołą Podstawową w Łagiewnikach o dojście do niego jest od strony szkoły, gimnazjum oraz od ulicy Jedności Narodowej. Nie jest to znowu ostatnia inwestycja sportowa, bowiem z obiektu lekkoatletycznego widać jak powstaje nowa pełnowymiarowa sala sportowa przy Gimnazjum Gminnym.

 

ORLIK w Łagiewnikach ujęty jest w strukturze organizacyjnej Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek i Sportu w Łagiewnikach. Funkcję Animatora Sportu na ORLIKU sprawuje Maciej Ciećwierz.