A A A

Inne obiekty zabytkowe

  • Młyn gospodarczy w Jordanowie Śląskim

    Wybudowany na przelomie XIX i XX wieku zespól mlyna stanowi wspaniałą, zabytkową  architekturę techniczną i przemysłową. Dostępny w ograniczonym zakresie, stanowi punkt wypadowy dla koneserów dobrego pieczywa.  W Młynie gospodarcyzm można zaopatrzyć się w pieczywo typu chleb żytni na zakwasie oraz wspaniałe bułki pszenne z rodzynkami na rumie - CUDO!!!. jednakże wszysto dostępne po wcześniejszym uzgodnieniu telefoniczym, ponieważ to nie jest produkcja masowa. Oprócz wspaniałego pieczyemy zaopatrzyć się w prawdziwą mąkę w różnych typach i rodzajach.

  • Zabudowania stacji PKP

    W Jordanowie przy stacji PKP znajduje się jeden z najciekawszych obiektów kolejowych w okolicy. Jest to wieża ciśnień, dziś w dużym stopniu zdewastowana. Na wieży widnieje jeszcze napis Jordansmühl i widoczne są ślady kul. Wieżę, oraz dworzec i toaletę wybudowano w 1898 r.

    Wieża stanowi pamiątkę po czasach, gdy najszybszy i najpewniejszy transport stanowiły stalowe kolosy z duszą, czyli parowozy. Niepodzielnie królowały na szlakach przez prawie sto pięćdziesiąt lat.